Kupując – pomagasz

“Kupując -Pomagasz” to hasło kampanii pedigree i whiskas polegającej na rejestrowaniu kodów z zakupionej karmy,przez co producent ma reklamę, za którą odpłaca się dokarmiając zwierzęta w wybranym przez ciebie schronisku. Jednak nie tylko w świecie karmy dla zwierząt możemy pomóc kupując.

Inicjatyw tego typu jest więcej. Wspomagają różne fundacje, środowiska, inicjatywy. Kierowane są do tych, którzy najwięcej kupują, nie owijając w bawełnę, głównie do kobiet. W ramach inspiracji świątecznych, parę takich akcji zebranych dla was drogie panie, i dla mężczyzn, którzy chcieliby swoje damy obdarować miłym drobiazgiem, przy okazji pokazując swoją dobroduszność i empatię, jako cechy zawsze pożądane;-).

Klikając w zdjęcie bransoletki przejdziesz do strony, na której można ją kupić

Pierwsza propozycja to zakup bransoletki Ani Kruk “Opalaj się bezpiecznie”, z której dochód wspomaga działalność fundacji “Tam i z powrotem”, która wspiera rozwój Onkologii na terenie naszego kraju, ale możliwości jest znacznie więcej…

Mój wybór, to bransoletka od Ence Pence. Kupując ją wspomaga się Fundację Rodzin Adopcyjnych, której głównym projektem jest prowadzenie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. W ośrodku tym maleńkie dzieci oczekują na uregulowanie sytuacji prawnej. Bransoletka występuje w wersji niebieskiej dla kobiet (lub w zestawie dla mamy i córki), oraz brązowa lub czarna dla mężczyzn. Bransoletki są bardzo ładne, a z ich zakupem wiąże się wsparcie jeszcze piękniejszej inicjatywy!:-)

Fundację można też wesprzeć np. zamawiając kartki świąteczne tu.

Ostatnio udało mi się złożyć mój list do świętego Mikołaja. Czas Adwentu uczy mnie, aby zbyt wiele w sferze materialnej nie pragnąć. Pragnę zatem, aby mój mąż miał dla mnie więcej czasu i zabierał mnie na randki, kilku przespanych nocy, zarabiać robiąc piękne rzeczy i uszczęśliwiając innych. Zatem poniżej mały skrót myślowy, tego co może podarować mi jakiś pomocnik św. Mikołaja, wg dobrej zasady wybrania po jednej z rzeczy, których się pragnie, potrzebuje, czegoś do noszenia i czytania. Drogi Mikołaju inspiracji na komin szukałam na Zalando;-), a body tylko obrazuje moje pragnienie.

dear Santa

Udało nam się też w tym roku włączyć w 2 piękne inicjatywy: Wirtualna Choinka i Robótka 3013. W sobotę dostarczymy do organizatorów Wirtualnej Choinki prezent dla pewnego chłopca, który z pewnością ucieszy się z zestawu Lego duplo, który znalazł się w jego liście do św.Mikołaja, a ręcznie robione kartki już są w drodze do “dzieciaków” z Niegowa. Zaraz po spowiedzi świetne SPA dla duszy;-), choć nie o to, aby poczuć się lepiej tu chodzi, lecz aby swoim sercem umieć się dzielić.

IMG_20131211_144117

Na koniec zaproszenie do zabawy z fajnymi nagrodami. Na kilku zaprzyjaźnionych blogach w najbliższym czasie pojawią się teksty o pomocy świątecznej i zagadki. Rozwiązaniem każdej zagadki jest litera. Linki do kolejnych i poprzednich wpisów ustalą kolejność liter, które utworzą hasło. Z pośród osób, które odgadną hasło zostaną wylosowane fajne nagrody, w tym bransoletka Ence Pence i namalowany przez mnie kubek;-). Regulamin na stronie (klik).

IMG_20131201_161830

Moja zagadka:

Bardzo lubię kabaret Mumio. W jednym ze skeczy w rytmach flamenco, bohatera Eugenia nawiedza ktoś o ciekawym zawodzie. Pierwsza litera tego zawodu jest rozwiązaniem mojej zagadki. Ps. Jeśli nie wiecie od razu, warto odnaleźć ten skecz i obejrzeć do końca. Jeśli wiecie, to też warto sobie takiego kotleta odgrzać;-).

Następnej zagadki szukajcie na blogu Kasi:-)

Karina

About Karina

Żona Krzysia, mama Janka. Kobieta renesansu, której niezliczone talenty nie pozwalają jej odkryć, co tak naprawdę w życiu chciałaby robić, poza byciem żoną, matką i ostoją rodziny. Jako mała dziewczynka do swojego taty wołała: - Janku mój! Co robisz? W odpowiedzi słyszała: - Drzwi do lasu. Stąd imię jej chłopca, stąd nazwa bloga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>