Świąteczne DIY

Uwielbiam tworzyć. Nie byłabym zatem sobą, gdybym nie wymyśliła kilku nowych ozdób do domu na nadchodzące święta. W pełnej krasie dom zostanie ozdobiony na 1-2 dni przed świętami, jednak wam uchylę rąbka tajemnicy.

Pierwszym pomysłem jest poszerzenie ilości ręcznie robionych i dziecioodpornych ozdób choinkowych. W tym roku postawiłam na szydełkowe, wypełnione pluszem biało-srebrne bombki. Dodatkowo mały recycling kokardek z pudełeczek z czekoladkami dla gości weselnych i voila. Czasochłonne, ale piękne w swej prostocie, nieprawdaż?

DSC_1411

Na naszej choince zawisną też suszone plastry pomarańczy, do których w tym roku przykleję gwiazdki ze skórki, lub anyżu, oraz orzechy włoskie pomalowane na kolor szampański – wykonane na nasze pierwsze drzewko. Korci mnie, aby całkowicie zrezygnować z tradycyjnych szklanych bombek.

DSC_2087

Drugi pomysł wynikł z potrzeby “śladowych ilości chrześcijaństwa” w dekoracjach świątecznych. Po nieudanym poszukiwaniu jakiejkolwiek poza papierową szopki, po prostu potrzebuję poczuć, kto jest przyczyną tych świąt. Tak powstał plakat do ramki w przedpokoju, który wyjątkowo zawisł już, bo głęboko zakorzeniony jest w adwencie. Brązowy metaliczny papier, taśma ze złotym nadrukiem nut, gwiazdki ze skórki pomarańczy, imiona Jezusa zawarte w Wielkich Antyfonach, napisane po łacinie literkami z makaronu. Nasze wołanie VENI, czyli przyjdź. Niemniej nadal będę szukała odpowiedniej szopki zanim czas i umiejętności pozwolą mi zrobić tę wymarzoną na szydełku:).

1508590_10200984277521714_1571833066_nLubię duże ilości lampek, dekoracje z gałęzi i pierników, ale nie w tym mieszkaniu. Kawalerka nie lubi przesytu formy.

Na koniec pokażę, jak w tym roku pakuję prezenty. Część już dotarła, część jeszcze leci, a jeszcze inne są niewybrane. Pakuję je w tym roku dość skromnie i szybko. Papiery z IKEA w ptaszki i ołowiane żołnierzyki, sznury z włóczki zakończone robionymi na widelcu pomponami. Kolejnym pomysłem jest owinięcie prezentu o odpowiednim kształcie w biały papier, doklejenie łapek, namalowanie buzi i uszu misia lub królika. Opakowanie z sercem, choć nie wymaga wielkiego nakładu pracy.

DSC_1365

DSC_1364

DSC_1363

DSC_1362Ciekawe pomysły na dekoracje i pakowanie prezentów, z których w tym roku nie skorzystam, możecie znaleźć na moim pinterest.

Karina

About Karina

Żona Krzysia, mama Janka. Kobieta renesansu, której niezliczone talenty nie pozwalają jej odkryć, co tak naprawdę w życiu chciałaby robić, poza byciem żoną, matką i ostoją rodziny. Jako mała dziewczynka do swojego taty wołała: - Janku mój! Co robisz? W odpowiedzi słyszała: - Drzwi do lasu. Stąd imię jej chłopca, stąd nazwa bloga.

2 thoughts on “Świąteczne DIY

  1. Kasia

    piesek – MEGA!!! jestem pod wrażeniem!!! a takie bomki będą nam potrzebne za rok:) proponuję post nt. tego jak je wykonać (krok po kroku):D

  2. Kasia

    P.S. my już od 3lat nie wieszamy szklanych bombek. U nas wiszą tylko ozdoby drewniane i wykonane ze słomy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>