Dla zmysłów 15-17/52AD2014

Dla Smaku

Z jajkami u nas ostrożnie. Janek ma alergię, więc z wszystkimi wypiekami na święta (3 serniki, 4 mazurki, kruche ciasteczka) wyrobiłam się w około 15 sztukach. “Dla smaku” nie będzie zatem jajeczne. Ubiegłym tygodniem rządzi desernik rabarbarowy z kwestii smaku. Uwielbiam kwaskowaty smak rabarbaru. W deserniku zatapia się go w galaretce lekko upitej likierem. W naszej wersji galaretka była truskawkowo-wiśniowa z dodatkiem likieru wiśniowego. Delicje! A ja dostałam zakaz przynoszenia słodyczy do pracy z wyłączeniem poniedziałków*.

Dla Węchu

Bazylia. Na święta robiłam po raz kolejny sernik cytrynowy z musem bazyliowym. Ten zapach w mieszkaniu po zmiksowaniu 2 pęczków bazylii… :-)

Dla Słuchu

Kilka lat temu zdarzyło mi się podczas Mszy Wigilii Paschalnej z ambony śpiewać kantyk Mojżesza. Nie było idealnie, ale chciałabym tak jeszcze kiedyś;-).

Dla Wzroku

Uwierzycie, że z ostatnich 3 tygodni nie mam żadnego, dosłownie ŻAD-NE-GO zdjęcia zrobionego lustrzanką. Bywała z nami wszędzie w święta, przed świętami i zaraz po nich, ale zawsze w torbie;-). Zatem dla wzroku 3 zdjęcia z telefonu, pokroju “trzymanych jedynie z sentymentu”.

IMG_20140412_160315Zdjęcie z 15. tygodnia tego roku, prezentuje Janka w pozie superbohatera;-). “Majki” muszą być, nie ma znaczenia, czy na głowie, czy na pupie, czy zamiast pampersa, czy może na nim, albo też na spodniach;-)

20140420_082914Transport ciasta, czyli droga na śniadanie wielkanocne do babci;-). Janek uparł się i zabrał kalosze na zmianę.IMG_20140424_165311Wpadłam na genialny pomysł, spakowałam rolki w torbę, Janka zabrałam z hulajnogą do parku i myślałam, że się trochę poganiamy. Pech chciał, że przeleciał przez kierownicę nie dalej niż 100m od domu i przez przygryzioną wargę, miał traumę przez niemal cały spacer i NOSIŁ hulajnogę za sobą.

Dla Dotyku

Złapałam bakcyla na dzierganie koszy ze sznurka bawełnianego. Coś błysnęło na instagramie. Praca ciężka, bo sznurek nie poddaje się tak łatwo obróbce, jak włóczka, ale jakże efektywna i efektowna;-)

*grożono mi wystawieniem rachunku za nieudolne odchudzanie;-)

Karina

About Karina

Żona Krzysia, mama Janka. Kobieta renesansu, której niezliczone talenty nie pozwalają jej odkryć, co tak naprawdę w życiu chciałaby robić, poza byciem żoną, matką i ostoją rodziny. Jako mała dziewczynka do swojego taty wołała: - Janku mój! Co robisz? W odpowiedzi słyszała: - Drzwi do lasu. Stąd imię jej chłopca, stąd nazwa bloga.

One thought on “Dla zmysłów 15-17/52AD2014

  1. Muszka

    Sernik z bazylia oj musi być pyszny…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>