Dla zmysłów 11

Dla dotyku

ogrodnik

Pan tata zaczyna wiosenną zabawę w ogrodnika. Nastąpiła wymiana ziemi w donicach na zioła, wyląduje tam cebulka na szczypior, pietruszka i bazylia. Ponadto czas już na zasianie pomidorków i papryczek w wersji mini, które będą latem rosły na balkonie. Zasiana już została celozja, która pięknie kwitnie i także w tym roku obok lawendy będzie główną ozdobą naszego balkonu. Ponadto doczekałam się naprawy gniazdka nad blatem!

Dla smaku

Ciasto na niedzielę zrobiłam wczoraj… Niedzieli nie doczekało;-). Było to ciasto marchewkowe z książki Elizy Mórawskiej “White Plate. Słodkie”, którą zakupiłam ostatnio przy okazji promocji w wyd. Dwie Siostry razem z kilkoma upatrzonymi książkami dla Janka. Zdjęcia również się nie doczekało. Jest inne od mojego ulubionego przepisu z zeszytu Szwajcaria z serii “Kuchnia świata” dodawanej kiedyś do Gazety Wyborczej. Z ciastem marchewkowym jest tak, że każdy lubi inne. To z przepisu Elizy bardzo przypadło do gustu mojemu bratu, który normalnie ciasta marchewkowego nie tknie, a sam zjadł pół tortownicy. Dla mnie w tym przepisie drastycznie brakowało soli i masy z kremowego serka na wierzchu, choć nie przeczę, że ciasto było smaczne i pachniało malizną.

Dla węchu

W związku z tym ciastem –  zapach przyprawy do piernika.

Dla słuchu

Kiedy cover przerasta oryginał. Dla porównania oryginał tu (wersja akustyczna).  Kiedyś razem z koleżanką też nagrałam cover tej piosenki. Krzyś twierdzi, że nasza wersja lepsza, ale nie jestem pewna, czy mówi to szczerze, czy z racji na to, że sam (no prawie) to rejestrował i montował.

 

Dla wzroku

Zakup tygodnia – dzwoneczki z Pepco za ok. 12zł. Idealny wabik na Janka. Wystarczy nimi poruszyć, a zawraca w trybie natychmiastowym z kampanii do psiej miski. Dla Janka zabawka na wyrost (3+, ze względu na małe elementy, które teoretycznie dziecko może połknąć?), ale pozwalam mu na chwilę zabawy pod moim bacznym okiem.

muzyk1 muzyk2 muzyk3

Karina

About Karina

Żona Krzysia, mama Janka. Kobieta renesansu, której niezliczone talenty nie pozwalają jej odkryć, co tak naprawdę w życiu chciałaby robić, poza byciem żoną, matką i ostoją rodziny. Jako mała dziewczynka do swojego taty wołała: - Janku mój! Co robisz? W odpowiedzi słyszała: - Drzwi do lasu. Stąd imię jej chłopca, stąd nazwa bloga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>